?

Log in

No account? Create an account
Каховка - ukrainakahovka

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> Profile
> КАХОВКА

August 6th, 2006


Share Next Entry
06:15 pm - Каховка
Kahovka
Music: I. Dunaevsky Lyrics: M. Svetlov

Каховка, Каховка, родная винтовка,
Горячая пуля, лети!
Иркутск и Варшава, Орел и Каховка -
Этапы большого пути.

Гремела атака и пули звенели,
И ровно строчил пулемет...
И девушка наша проходит в шинели,
Горящей Каховкой идет.

Припев:
Под солнцем горячим, под ночью слепою
Немало пришлось нам пройти.
Мы - мирные люди, но наш бронепоезд
Стоит на запасном пути!

Ты помнишь, товарищ, как вместе сражались,
Как нас обнимала гроза?
Тогда нам обоим сквозь дым улыбались
Ее голубые глаза.

Так вспомним же юность свою боевую,
Так выпьем за наши дела,
За нашу страну, за Каховку родную,
Где девушка наша жила.

Припев:
Под солнцем горячим, под ночью слепою
Немало пришлось нам пройти.
Мы - мирные люди, но наш бронепоезд
Стоит на запасном пути!


Каховка — місто обласного підпорядкування і центр Каховського району.


Розташована на лівому березі Дніпра за 90 кілометрів від обласного центру і 10 кілометрів від одноіменної залізничної станції на маршруті Херсон - Нововесела Запорізької області.

Заснована Каховка в 1791 році на місці колишньої турецької фортеці Іслам-Кермен полковником Л. М. Куликовським і названа на честь відомих російських військових братів Миколи та Василя Каховських. Вони перетворили її на відоме торговельне містечко, чому немало сприяло його вигідне географічне розташування на перехресті торговельних шляхів, біля відомого колись Гаванського перевозу через Дніпро. Каховка відігравала важливу роль постачальника робочої сили до великих маєтків Фальц-Фейнів, Трубецьких, Мордвинових. Саме їх економії у ці часи визначали обличчя Херсонщини, як важливої житниці Європи.

Наприкінці XIX століття стало розвиватися у місті промислове виробництво. З'явилися заводи сільськогосподарських машин, пивоварний, горілчаний, лісопильний, фабрика безалкогольних напоїв.
На початку XX століття в Каховці діяли 6 шкіл, лікарня, бібліотека (одна з найстаріших в Україні), ілюзіон, народний дім, електростанція.

Бурхливі події громадянської війни вписали в літопис міста історії боїв на Каховському плацдармі.
Саме з цими подіями пов'язані імена воєначальників М. Фрунзе, В. Блюхера, Д. Карбишева та відомих лідерів білого руху П. Врангеля, О. Кутепова.
У роки Великої Вітчизняної війни 3600 каховчан нагороджені орденами і медалями, з них 6 — зірками Героїв Радянського Союзу.
Нині Каховка перетворилася в гарне, впорядковане, квітуче місто, в якому мешкає понад 40 тисяч жителів. Широкі заасфальтовані вулиці, що влітку потопають у зелені, забудовані багатоповерховими будинками.

У Каховці є багато гарних місць. Але найкращим з них є набережна Каховського водосховища. Тепер ведеться активне будівництво магазинів, літніх кафе і об'єктів придорожнього сервісу, формуються сучасні паркові зони та зони ділової активності.
Каховка сьогодні - один з промислових центрів Херсонщини. її продукція відома не тільки в Україні, а й далеко за рубежем. Лідером промислового виробництва є акціонерне товариство «Каховський завод електрозварювального устаткування».

Завод випускає найсучаснішу і високоякісну електрозварювальну техніку, яка успішно конкурує на світовому ринку і поставляється у майже 80 країн світу. Великим попитом користуються електромасляні обігрівачі, які випускає завод.
Промислове обличчя міста формують також експериментальний механічний завод, який спеціалізується на випуску експериментальних машин та обладнання для переробної і харчової промисловості, завод «Сільгоспагрегат» по ремонту дизельних двигунів і виробництву запасних частин для сільгосптехніки, флагманом переробної промисловості стає компанія «Чумак».

Усього в місті більш як 550 підприємств різних форм власності, в їх числі і малі підприємства. В цьому господарському комплексі зайнято три чверті працездатного населення міста.
У загальному обсязі виробництва, виконаних робіт і наданих послуг п'яту частину становить вклад промислових підприємств міста, майже 60 відсотків
підприємств малого і середнього підприємництва і бізнесу, близько 10 сфери послуг, більше 10 підприємств торгівлі і понад 5 відсотків будівельних організацій.
Малий і середній бізнес набирає у Каховці широкого розвитку. Нині він зосереджує в обіговому капіталі понад 60 відсотків активів. Це втричі більше, ніж у великих підприємств. Малий і середній бізнес динамічно розвивається, освоює ринковий простір, створює робочі місця для населення міста.

Бізнесові структури залучають у розвиток виробництва щорічно понад 12 мільйонів гривень і більше 2 мільйонів доларів зовнішніх інвестицій. Стабільно забезпечують ринок продукцією, збільшують її випуск та розширюють асортимент такі підприємства, як «Петропласт», «Металдизайн», «Став», «Паритет», «Торнадопласт», «БудМайстер», «Май», «Хімтехнологія».

Будівельна галузь представлена підприємницькими структурами та будівельними організаціями. Найпотужніші з них акціонерне товариство «Дорожньо-будівельне управління № 12», ТОВ «БудМайстер».
Каховка прикрашається новими об'єктами сервісного обслуговування населення міста, житловими будинками, офісними спорудами, новими магазинами.
У Каховці функціонує 6 загальноосвітніх шкіл, вечірня школа, гімназія, навчально-науково-консультативний центр Херсонського державного університету, ліцейні класи — філії Херсонського фізико-математичного ліцею та національного університету ім. Тараса Шевченка.

Усі загальноосвітні школи міста мають сучасні комп'ютерні класи. Збережена мережа позашкільних закладів, у яких займається більше 80 відсотків учнівської молоді. Серед 8 дошкільних закладів створено 2 профільних - санаторного типу та гуманітарного напрямку з поглибленим вивченням української та англійської мов.
Каховський міський палац культури, молоді і спорту є одним із базових закладів культури області. У ньому працює 6 народних і 3 зразкові аматорські колективи, понад 10 клубів і любительських об'єднань.
Неодноразовими лауреатами обласних і республіканських фестивалей і конкурсів є вихованці школи мистецтв та народних аматорських хореографічних колективів «Надія» та «Радість».
У місті функціонує історичний музей, який щорічно відвідують до 10 тис. чол. З 1992 року Каховка стала столицею міжнародного фестивалю «Таврійські ігри» -найвідомішого музичного фестивалю в Україні. Кредо фестивалю — живий звук та найкраща сцена. За 12 років на ній виступило 170 прославлених виконавців з 16 країн світу. Започаткував фестиваль народний депутат Микола Баграєв.
Мешканці не тільки Каховки та Херсонщини, а й інших регіонів України знають: коли до цього міста прибувають яскраво освітлені річкові лайнери, то почнеться не тільки велике і радісне свято, а й новий музичний рік.

( | Leave a comment)


> Go to Top
LiveJournal.com